Milan Hájek

Poslední závod

PalmaVela 

4.-6.8.5 2018 Mallorca

1.  Dktegoria, DK46, ESP
2.  Daring Sisters, Swan 42, CZE 656
3.  Jeffertje II, ITA

Gill Musto Tři sestryNorth Sails

Rolex Middle Sea Race - 3. místo

26. 10. 2013

Tři sestry končí sezonu každoročně na závodě ROLEX Middle Sea Race na Maltě. Tohoto 606nm dlouhého závodu se letos zúčastnilo rekordních 106 lodí z 24 zemí.

Letos se jel tento závod  převážně na zadní a boční kurzy a nechybělo ani tradiční parkování v bezvětří. První třetinu závodu jsme odjeli velice rychle a již druhý den odpoledne jsme točili ostrov Stromboli. Pak přišlo bohužel dlouhé několikahodinové parkování a flotila asi 60 lodí se sjela dohromady. Velké lodě nám stačily odjet a ostatní jsme měli prakticky  re-start závodu. 

My jsme na severu Sicilie zamířili dle předpovědi spíše na moře, stejně jako většina favoritů. Bohužel jižní skupina asi 20 lodí nakonec dostala slibovaný vítr trochu dřív a stačila nám dost odjet. Po otočení Favignany začala naše stíhací jízda. Nejdříve na ostrý přední kurz a po otočení ostrova Pantaleria přišla dlouhá 90nm stoupačka k ostrovu Lampedusa. Zde jsme využili stočení větru a dostali se znova do čelní skupiny.

Dlouhý návrat na Maltu jsme odjeli znova na boční vítr a nakonec po 4 dnech a 13 hodinách jsme štastně dorazili do cíle na skvělém 3. místě ve 4. skupině třídy ORC.

 

ZDE DENNÍ REPORTÁŽ