Milan Hájek

Poslední závod

PalmaVela 

4.-6.8.5 2018 Mallorca

1.  Dktegoria, DK46, ESP
2.  Daring Sisters, Swan 42, CZE 656
3.  Jeffertje II, ITA

Gill Musto Tři sestryNorth Sails

PalmaVela 2014-Mallorca

6. 05. 2014

Tři sestry sailing team s kapitánem Milanem Hájkem vyhrál prestižní a silně obsazenou regatu PalmaVela na Mallorce v kategorii ORC1.
Tohoto svátku jachtingu se tradičně účastní obří flotila těch nejúžasnějších lodí. Také letos zde startovalo 9 nejluxusnějších jachet ve třídě Wally a 5 Mini maxi, jako např. Alegre, Ran 5, nebo nová Robertissima. Celkově se sešlo více jak 100 lodí z 23 zemí.
Pro team, který startoval v kategorii ORC1, to byl úvodní závod sezony, jejímž vrcholem bude ME ve Valencii a MS v Kielu.

První den se jel coastal race o délce 25Nm. Start se sice pozdržel, ale odpoledne přišla krásná mořská bríza o síle 15-18kn a my jsme si krásně zajachtili. Nakonec i po několika krizovějších situacích jsme si dojeli pro první místo.

Druhý den jsme strávili na vodě 9 hodin. Prvni rozjíždka se odjela ve slabším větru. I tak se nám ji podařilo vyhrát. Druhá se již startovala do krásné mořské brízy 12kn. Ta se bohužel během druhého kola úplně zastavila. Rozjíždka byla proto přerušena. Navečer jsme znova startovali, přišel vítr o síle až 20 kn, ale také ten se během druhého kola úplně zastavil a rozjíždka musela být znova pozastavena.

Třetí den naskočila klasická mořská bríza o stálém větru 12 kn. Ideální podmínky pro jachting. My jsme ten den vyhráli obě rozjíždky jak v reálu tak v handicapu.

První závod sezony a hned první místo v silné konkurenci ORC lodí. Co víc si přát.

 

Tři Sestry Sailing Team závodí v sezoně 2014 v tomto složení:

skipper: Milan Hájek

taktik a trimer: Skin- Adam Plhoň

main trimer: Jiří Michalčín

jib/spi trim: Káča Křelinová

jib/spi trim: Petr Stoklásek

pit: Pavel Satoránský- owner

mastman: Tomáš magor Doležal-owner

libero: Jakub Rozsypal

bowman: Standa Chudoba