Milan Hájek

Poslední závod

PalmaVela 

4.-6.8.5 2018 Mallorca

1.  Dktegoria, DK46, ESP
2.  Daring Sisters, Swan 42, CZE 656
3.  Jeffertje II, ITA

Gill Musto Tři sestryNorth Sails

Ignazio Florio - Favignana

Ignazio Florio - Favignana

16. 09. 2013

Závěr up-and-downové sezony krátkých rozjížděk si náš tým zpříjemnil na ostrově Favignana poblíž západního pobřeží Sicilie, kde se každoročně v polovině září koná prestižní regatta Ignazio Florio. Závod se od ostatních liší čilým společenským životem (jehož jsme si užívali plnými doušky vína), ale především tím, že jednak posádky jsou sem pořadatelem zvány (tedy nelze se přihlásit “na blind”) a druhak jsou pro první tři místa vypsány velmi slušné prize money. Závod byl výborně obsazen 27 jachtami.

 

Pohár RS700 - první vítězství

Pohár RS700 - první vítězství

16. 09. 2013

 

V Černé v Pošumaví se jel další pohárový závod lodní třídy RS700. V sobotu foukalo okolo 6-8 m/s a my jsme odjeli 4 hezké rozjiždky. Ve většině jsem vedl hned od návětrné bojk a udržel, narozdíl od MČR, vedení až do cíle. Jen ve třetí rozjížďce jsem se převrátil a spadnul na 3. místo. V neděli se rozfoukalo až odpoledne , ale i tak jsme ve větru kolem 8m/s odjeli další 2 rozjížďky. 

VÝSLEDKY ZDE

 

Mistrovství ČR – RS700

Mistrovství ČR – RS700

26. 08. 2013

Loděnice Lipno pořádala další ročník mistrovství České republiky lodní třídy jachtařských skifů RS700. Na start se sjelo celkem 16 závodníků těchto akčních plavidel. I přes poměrně slabší vítr nebyla nouze o dramatické situace a vyrovnané souboje.

 

TŘI SESTRY SAILING TEAM slaví úspěchy v Itálii

TŘI SESTRY SAILING TEAM slaví úspěchy v Itálii

30. 07. 2013

Náš v současnosti nejlepší a nejaktivnější námořní závodní tým – TŘI SESTRY SAILING TEAM – závodící na upravené lodi Beneteau First 40.7 v handicapu ORCi slavil úspěch v Itálii, kde letos tráví sezonu. Na konci června se v Anconě jelo mistrovství světa za účasti 100 lodí ze 16 zemí, na němž český tým obsadil 8. místo, což byl jejich nejlepší výsledek na světovém šampionátu v historii. Navíc o pódium je připravila pouze nepovedená bezvětrná navigační etapa. Na konci července pak TŘI SESTRY přidaly ještě skvělé druhé místo z mistrovství Itálie v Ravenně.

Rozhovor do Yachtu.....

 

Mistrovství ČR - Fireball

Mistrovství ČR - Fireball

10. 07. 2013

Mistrovství ČR se. jelo letos na Lipně v Černé v Pošumaví. Počasí jachtingu chvílemi přálo, chvílemi zase ne, ale i přesto se odjelo 8 rozjížděk, převážně za teplého a slunečného počasí a středního severovýchodního větru. Závod sledovali také obávaní "upíři", kteří během rozjížděk rozdali četné penalty, a připravili závodníkům horké chvilky, jak na vodě, tak i na břehu :-)