3.  Jeffertje II, ITA

Gill Musto Tři sestryNorth Sails

Mistrovství světa - ORC

2. 07. 2013

Na 110 posádek ze 16 zemí se sjelo na letošním mistrovství světa ORCi v námořním jachtingu v italské Anconě v posledním červnovém týdnu. Jediným reprezentantem našeho suchozemského státu byl TŘI SESTRY SAILING TEAM na jachtě Beneteau First 40,7 a nevedl si vůbec špatně!

Pohár RS700

Pohár RS700

17. 06. 2013

Vrcholem jarní části série skifových závodů byl pohárový závod na Lipně, který se jel o tomto víkendu. Za účasti 15 lodí se odjelo 7 kvalitních rozjížděk, které přinesly jasné Davidovo vítězství. Já jsem bohužel bojoval spíše s nemocí než s větrem a tak druhé místo s odstupem 4 bodů nebylo nakonec vůbec špatné. Podmínky byly zejména v sobotu znamenité. Na třetím místě dojel Václav Huk.
V červenci a v srpnu závodníky skifů čeká trénink na Lago di Garda a příprava na mistrovství ČR, které se bude konat v Lipně nad Vltavou.

První závod na RS700

21. 05. 2013

Na Nových Mlýnech se konal první letošní pohárový závod jednoposádkových skifů RS700. Milan Hájek zde jel svůj první skifový závod, ale hned dokázal vyhrát 3 rozjížďky. Největší soupeř David Křížek (STAVMONTA) zahájil svůj čtvrtý rok neporazitelnosti na těchto lodích, ale tentokrát to bylo velice těsné. Letos to tedy vypadá na úžasné souboje.