Milan Hájek

Poslední závod

PalmaVela 

4.-6.8.5 2018 Mallorca

1.  Dktegoria, DK46, ESP
2.  Daring Sisters, Swan 42, CZE 656
3.  Jeffertje II, ITA

Gill Musto Tři sestryNorth Sails

Mistrovství světa - ORC

2. 07. 2013

 

Na 110 posádek ze 16 zemí se sjelo na letošním mistrovství světa ORCi v námořním jachtingu v italské Anconě v posledním červnovém týdnu. Jediným reprezentantem našeho suchozemského státu byl TŘI SESTRY SAILING TEAM na jachtě Beneteau First 40,7 a nevedl si vůbec špatně! 
První den se odjela pouze jedna krátká rozjížďka v silnějším větru, v níž jachta THREE SISTERS obsadila skvělé čtvrté místo.
V dalších dvou dnech byl na programu dlouhý závod poznamenaný slabým větrem až bezvětřím, na něž čeští jachtaři bohužel doplatili a přes veškerou snahu obsadili 29., resp. 28.příčku.
 
Následující den se nejachtilo pro bezvětří a předposlední den regaty v první rozjížďce se naše jachta držela ještě před cílem na čele s dalšími 4 loděmi. Před poslední bójkou se před Tři sestry dostali mistři Evropy Low Noise tak těsně, že naše jachta nestačila uhnout a došlo ke kontaktu se zádí italské lodě. Po povinné penalizaci dvěma otočkami o 360 stupňů to v cíli stačilo na 15.místo.
Druhá páteční rozjížďka už proběhla bez potíží a znamenala 8.místo pro Čechy.
Poslední den mistrovství však náš tým zcela dominoval! V první rozjížďce byl ještě třetí, avšak poslední dvě suverénně vyhrál, když v nich porazil i staronové mistry světa italskou SCUGNIZZU.
Celkově to znamenalo 8.místo, historicky nejlepší umístění sesterského týmu na mistrovství světa! Gratulujeme! 
 
Česko na MS reprezentovali: Tomáš Doležal, Pavel Satoránský, kormidelník Milan Hájek, David Křížek, Adam Plhoň, Jiří Michalčín, Stanislav Chudoba, Petr Stoklásek a Aleš Tříska.