Milan Hájek

Poslední závod

PalmaVela 

4.-6.8.5 2018 Mallorca

1.  Dktegoria, DK46, ESP
2.  Daring Sisters, Swan 42, CZE 656
3.  Jeffertje II, ITA

Gill Musto Tři sestryNorth Sails

Mistrovství Evropy ORC- Valencie, 5. místo

6. 07. 2014

Soupeřem Třem sestrám bylo dalších 27 posádek ve skupině B a naši námořníci si nevedli vůbec špatně.
V první den byla na programu rozjížďka dlouhá 63 námořních mil, odstartovaná za extrémního větru přes 30 uzlů a třímetrových vln. Pětina lodí ji vůbec nedojela pro technické problémy, roztrhané plachty i zranění posádky, naštěstí ne vážná…
Námořníci z THREE SISTERS  se potýkali nejen s nepřízní moře, větru a hustým deštěm, ale též mořskou nemocí části týmu. Nakonec však všechno dobře dopadlo a bylo z toho výborné 3. místo.
Další den v pátek byla za středního větru odjeta jen jedna inshore rozjížďka, v níž se české jachtě nedařilo a zakončovala až za první třetinou startovního pole.
V sobotu 4. 7. 2014 se vítr měnil od slabšího po silný a ve třech závodech toho dne byl výkon našich námořníků lepší, než předchozího dne.
Před posledním dnem mistrovství tak figurovala naše jachta na 7. místě celkového pořadí.
 V neděli jela posádka velmi dobře, avšak těsně před cílem byla jediná a poslední rozjížďka šampionátu zrušena pro změnu větru. Nakonec do celkového hodnocení promluvili rozhodčí penalizací estonské jachty KATARINA II  pro překročení technických pravidel a naše jachta se posunula na konečné a zasloužené 5. místo. Vítězem se stal exmistr světa a Evropy italský LOW NOISE, následovaný jachtami MOVISTAR  a MORGAN IV.
 
Za Tři Sestry Sailing Team závodí: skipper Milan Hájek, Tomáš Doležal, Pavel Satoránský, Adam Plhoň, Petr Stoklásek, Kateřina Křelinová, Jiří Michalčín, Jakub Rozsypal a Standa Chudoba