Milan Hájek

Poslední závod

PalmaVela 

4.-6.8.5 2018 Mallorca

1.  Dktegoria, DK46, ESP
2.  Daring Sisters, Swan 42, CZE 656
3.  Jeffertje II, ITA

Gill Musto Tři sestryNorth Sails

Mistrovství ČR – RS700

26. 08. 2013

 

Loděnice Lipno pořádala další ročník mistrovství České republiky lodní třídy jachtařských skifů RS700. Na start se sjelo celkem 16 závodníků těchto akčních plavidel. I přes poměrně slabší vítr nebyla nouze o dramatické situace a vyrovnané souboje. 

Závod byl zahájen v pátek, kdy se podařilo odjet celkem pět rozjížděk. Zpočátku byl vítr na hranici regulérnosti, ale postupně alespoň částečně zesílil, i když docházelo k jeho velkému stáčení. V těchto náročných podmínkách si skvěle vedl David Křížek na lodi STAVMONTA, který dokázal čtyřikrát zvítězit a jednou dojel třetí, když se vlivem prudké změny směru větru převrátil a ztratil vedoucí pozici. Výsledky ale zdaleka nebyly tak jednoznačné, jak se to jeví na výsledkové listině. Velice dobře jezdil a do čela se často dostával Milan Hájek (SAILING CENTRUM), který je známý především z námořního jachtingu, kde kormidluje v týmu Tři sestry. Ten zvítězil v jedné z rozjížděk a jedno vítězství ztratil také kvůli převržení těsně před cílem.

V sobotu závod pokračoval až později odpoledne, když zesílil východní vítr. Souboje o medaile se odehrávaly mezi trojicí Křížek, Hájek a také Jan Myslík (PROYACHTING). Ten letos neměl příliš času na trénink, ale na vodě si vedl skvěle. Dokázal dvakrát dojet na druhém místě. Dvě denní vítězství v rozjížďkách si tentokrát připsal Milan Hájek a jedno opět David Křížek, který tím upevnil své vedení.

V neděli, tedy v poslední den regaty přišel hustý déšť, který již vítr nepřinesl, a tak byl závod ředitelem Karlem Lukschem v pravé poledne ukončen. Již tento víkend, se ale jede další závod série Poháru ČR, tentokrát v Jestřábí v Černé v Pošumaví na Lipně.

Mistrovství ČR – RS700

Lipno nad Vltavou – 16 závodníků

1. CZE 1018 – David Křížek (STAVMONTA) – 1,1,1,(3),1,2,1,2 – 9 bodů

2. CZE 923 - Milan Hájek (SAILING CENTRUM) – 2,2,2,1,3,1,(DNF),1 – 12 bodů

3. CZE 988 – Jan Myslík (PROYACHTING) – 3,6,3,2,(DNF),3,2,3 – 22 bodů

 

CELKOVÉ VÝSLEDKY