Milan Hájek

Poslední závod

PalmaVela 

4.-6.8.5 2018 Mallorca

1.  Dktegoria, DK46, ESP
2.  Daring Sisters, Swan 42, CZE 656
3.  Jeffertje II, ITA

Gill Musto Tři sestryNorth Sails

Ignazio Florio - Favignana

16. 09. 2013

Závěr up-and-downové sezony krátkých rozjížděk si náš tým zpříjemnil na ostrově Favignana poblíž západního pobřeží Sicilie, kde se každoročně v polovině září koná prestižní regatta Ignazio Florio. Závod se od ostatních liší čilým společenským životem (jehož jsme si užívali plnými doušky vína), ale především tím, že jednak posádky jsou sem pořadatelem zvány (tedy nelze se přihlásit “na blind”) a druhak jsou pro první tři místa vypsány velmi slušné prize money. Závod byl výborně obsazen 27 jachtami.
Náš tým se účastnil v neúplné sestavě, trimer důležité hlavní plachty Jirka Michalčín právě přivítal do rodiny dcerku (gratulujeme budoucí jachtařce!) a libero Aleš Tříska se už chystal na svoje pracovní nasazení v USA (přejeme mu to, ale za tým smutníme!).
Třídenní klání ve středním větru, avšak ve vysokých vlnách, bylo velice vyrovnané a ve všech 6 rozjíďkách rozhodovaly o celkovém umístění detaily. Po dvou dnech jsme drželi třetí místo, avšak paradoxně vyrovnané výsledky nás po 5.rozjíďce a jediné “škrtačce” odsunuly na 4.pozici. Poslední rozjížďku jsme sice vyhráli, ale bohužel to celkově stačilo jen na bramborovou medaili, navíc při bodové shodě s bronzovými soupeři. Regatu vyhrála italská SAGOLA. Co nás může utěšit, je skutečnost, že jsme celkově porazili úřadující mistry světa SCUGNIZZU a dlaší kvalitní soupeře.

Z Favignany (kam se snad v dobrém čase, pořadí a povětrnostních podmínkách vrátíme za měsíc) jsme naši jachtu THREE SISTERS přesunuli na Maltu, kde po nezbytných úpravách a opravách v sobotu 19.října začne náš druhý vrchol sezony, slavný ROLEX MIDDLE SEA RACE! 

magor