3.  C. Dacey GBR

Gill Musto Tři sestryNorth Sails

Mistrovství ČR – RS700

26. 08. 2013

Loděnice Lipno pořádala další ročník mistrovství České republiky lodní třídy jachtařských skifů RS700. Na start se sjelo celkem 16 závodníků těchto akčních plavidel. I přes poměrně slabší vítr nebyla nouze o dramatické situace a vyrovnané souboje.

TŘI SESTRY SAILING TEAM slaví úspěchy v Itálii

30. 07. 2013

Náš v současnosti nejlepší a nejaktivnější námořní závodní tým – TŘI SESTRY SAILING TEAM – závodící na upravené lodi Beneteau First 40.7 v handicapu ORCi slavil úspěch v Itálii, kde letos tráví sezonu. Na konci června se v Anconě jelo mistrovství světa za účasti 100 lodí ze 16 zemí, na němž český tým obsadil 8. místo, což byl jejich nejlepší výsledek na světovém šampionátu v historii. Navíc o pódium je připravila pouze nepovedená bezvětrná navigační etapa. Na konci července pak TŘI SESTRY přidaly ještě skvělé druhé místo z mistrovství Itálie v Ravenně.

Rozhovor do Yachtu.....

Mistrovství ČR - Fireball

10. 07. 2013

Mistrovství ČR se. jelo letos na Lipně v Černé v Pošumaví. Počasí jachtingu chvílemi přálo, chvílemi zase ne, ale i přesto se odjelo 8 rozjížděk, převážně za teplého a slunečného počasí a středního severovýchodního větru. Závod sledovali také obávaní "upíři", kteří během rozjížděk rozdali četné penalty, a připravili závodníkům horké chvilky, jak na vodě, tak i na břehu :-)

Mistrovství světa - ORC

2. 07. 2013

Na 110 posádek ze 16 zemí se sjelo na letošním mistrovství světa ORCi v námořním jachtingu v italské Anconě v posledním červnovém týdnu. Jediným reprezentantem našeho suchozemského státu byl TŘI SESTRY SAILING TEAM na jachtě Beneteau First 40,7 a nevedl si vůbec špatně!

Pohár RS700

Pohár RS700

17. 06. 2013

Vrcholem jarní části série skifových závodů byl pohárový závod na Lipně, který se jel o tomto víkendu. Za účasti 15 lodí se odjelo 7 kvalitních rozjížděk, které přinesly jasné Davidovo vítězství. Já jsem bohužel bojoval spíše s nemocí než s větrem a tak druhé místo s odstupem 4 bodů nebylo nakonec vůbec špatné. Podmínky byly zejména v sobotu znamenité. Na třetím místě dojel Václav Huk.
V červenci a v srpnu závodníky skifů čeká trénink na Lago di Garda a příprava na mistrovství ČR, které se bude konat v Lipně nad Vltavou.