Milan Hájek

Poslední závod

ME RS700

17.-20.8. 2017 Lipno

1.  M. Hájek CZE
2.  R. Wadsworth  GBR
3.  C. Dacey GBR

Gill Musto Tři sestryNorth Sails

Milan Hájek

přezdívka: hajčus
národnost: česká
místo narození: Mladá Boleslav
rok narození: 1968
stav: svobodný
výška: 179 cm
váha: 85 kg
klub: TJ Lokomotiva Plzeň
čsj: výsledky
 
 
 
Motto: Zadarmo má člověk dělat věci, pro který je sám nadšenej a ne podporovat bez peněz nadšení jiných.
 
Nejoblíbenější:
jachtařský revír: Lago di Garda
místo: Sydney
země: Nový Zéland
plachetnice: Velsheda
třída: RS700
jachtař: Francis Joyon
závod: Rolex Middle Sea Race
plachty: North Sails 3Di
jídlo: kuřízek
pití: pivo Plzeň
barva: modrá
skupina: AC/ DC, Iron Maiden
spisovatel: Frederick Forsyth
 
Zajímavé výsledky:
2017
1. místo Mistrovství Evropy, RS700, Lipno
1. místo Mistrovství ČR, RS700
 
2016
1. místo Mistrovství ČR, RS700
2. místo Mistrovství Evropy, RS700, Lago di Garda
4. místo Mistrovství Evropy, Fireball, Lago di Garda
 
2015
1. místo Mistrovství ČR, RS700
1. místo Pohár ČR, RS700
1. místo Rolex Middle Sea Race ORC a IRC, 3. místo celkově ORC, First 40,7
 
2014
1. místo Mistrovství ČR, RS700
1. místo Pohár ČR, RS700
1. místo Mistrovství Švýcarska, Fireball
3. místo Mistrovství světa, ORC, Kiel, First 40.7
5. místo Mistrovství Evropy, ORC, Valencie
5. místo Mistrovství Evropy, RS700, Holandsko
 
2013
1. místo Campionato Internazionale, Salina, ORC, First 40,7
3. místo Rolex Middle Sea Race, First 40,7
1. místo Mistrovství ČR, Fireball
2. místo Mistrovství Švýcarska, Fireball
8. místo Mistrovství světa ORCi, First 40,7
2. místo Mistrovství Itálie v ORCi, ( Ravenna), First 40,7
 
2012
1. místo Campionato Internazionale, Salina, ORC
4. místo Mistrovství Evropy ORC, Punta Ala, First 40,7
1. místo Pohár ČR v Fireball
 
2011
1. místo Mistrovství Řecka v ORCi, First 40,7
2. místo Mistrovství Francie v Fireball
1. místo Mistrovství ČR v Fireball
2. místo v anketě Jachtař roku
 
2010
8. místo Mistrovství Evropy ORCi, (Cagliari)  First 40,7
1. místo Mistrovství Itálie, ORCi, ( Livorno), First 40,7
1. místo Mistrovství Evropy Fireball, mix
1. místo Rolex Middle Sea Race, First 40,7
2. místo Jabuka ORC
2. místo v anketě Jachtař roku
 
2009
1. místo Evropský pohár Sportsboat, Longtze
7. místo Round Texel, ( katamaran F20 ), celkově z 550 lodí
2. místo Rolex Middle Sea Race, First 40,7
2. místo Jabuka ORC
10. místo Mistrovství světa ORCi, First 40,7
3. místo v anketě Jachtař roku
 
2008
2.místo Mistrovství Evropy ORC (CRO) First 40,7
8.místo Mistrovství světa ORC (GRE) First 40,7 (skupina C2)
2.místo Mistrovství Evropy Sportsboat (GER) Melges 24
1.místo Melges Tour (CZE) Melges 24
2.místo ROLEX Middle Sea Race, ORC a 4.místo celkově v IRC, First 40,7
 
2007:
3.místo Demi Cle 280 mil (FRA) Classe Mini, Pogo 2
8.místo Prolog MiniFastnet (FRA) Pogo 2
7.místo Open Sail Simrad B&G 250 mil (FRA) Pogo 2
1.místo Melges Tour (CZE) Melges 24
1.místo MČR Kaj (Lipno) Melges 24
 
2006:
10.místo Skandia Geelong Week (AUS)
2.místo ISAF Sydney Harbour Regatta (AUS)
10.místo MiniFastnet Race 680 mil (FRA) Pogo 2
24.místo overall (578 lodí) Bol´Or Rolex Cup (SUI) T830
1.místo Trofeo Gorla ( ITA, Lago di Garda) T830
1.místo Centomiglia (ITA, Lago di Garda) T830
2.místo MČR Offshore ( CRO) Dufour 40
25.místo overall ( 69 lodí) Rolex Middle Sea Race (Malta) Ker 11,3
 
2005:
1.místo Centomiglia (Garda, Itálie) v kategorii Mono-Proto B, Tboat T830
1.místo Gorla (Garda, Itálie), Tboat T830
4 místo Bol´dor Rolex Cup (Švýcarsko)
1.místo Warnemunde Woche (Německo) Evropský pohár Sportsboat, Tboat T830
3.místo MČR kajutové lodě ORC (Lipno)
1.místo Junácká pasovačka (Chorvatsko) First 36,7
4.místo San Pellegrino Cup (Chorvatsko)
1.místo Lipno Maraton 
Cowes Week (GBR) nejrychlejší loď v kategorii Sportsboat
 
2004:
3.místo MČR kajutové lodi (Lipno)
4.místo Centomiglia (Garda, Itálie), Tboat T750
3.místo Junácká pasovačka (Chorvatsko), First 36.7
 
2003 :
26.místo ME IMS Cres (Chorvatsko) First 40.7
3.místo Fiumanka Race (Rijeka, Chorvatsko) First 36.7 (165 lodí)
4.místo Europa Cup, German Open (Trawemunde) Sportsboats (Tboat T750)
2.místo Mistrovství České republiky v námořním jachtingu-offshore Nike Cup (Chorvatsko) ELAN 36
3.místo Mistrovství České republiky v námořním jachtingu-inshore 7.ČNR (Chorvatsko) Elan 333
2.místo AUDI SANY Cup, Mistrovství Slovenska (Chorvatsko) First 36.7
 
2002:
1.místo Rund Um (Bodensee) kategorii Yardstick, celkové 12.místo z 497 lodí (Tboat T830)
1.místo 30sm (Ammersee) v celkovém pořadí (Tboat T830)
1.místo Ost-West Regata (Bodensee) kategorii Yardstick, celkové 5.místo z 260 lodí (Tboat T830)
2.místo Bol d'Or (Ženevské jezero) kategorie "S" 22.místo v celkovém pořadí z 526 lodí (Tboat T830)
7.místo Centomiglia (Garda-Itálie) v kategorii Mono-Proto B ,celkové 33.místo z 323 lodí (Tboat T830)
1.místo Mistrovství České republiky v námořním jachtingu - 6.ČNR (Chorvatsko) ELAN 31/33
 
2001:
1.místo Centomiglia (Garda-Itálie) v kategorii Mono-Proto A s plachetnicí Tboat T750
5.místo Mistrovství České republiky v námořním jachtingu - 5.ČNR (Chorvatsko) ELAN 31/33
 
2000:
1.místo Mistrovství České republiky ve třídě Laser Radial (Lipno)
3.místo Mistrovství České republiky ve třídě Laser (Lipno)
1.místo v Českém poháru v olympijské třídě Laser
 
1999
2.místo Mistrovství České republiky ve třídě Fireball (Lipno)
 
1998
1.místo Mistrovství České republiky ve třídě Fireball (Lipno)
 
1986:
2.místo Mezinárodní závody v Janově (Itálie) ve třídě Evropa
 
1980:
vyhlášen nejúspěšnějším sportovcem města Plzně
 
1975-1988:
osminásobný MISTR ČSSR a ČSR ve třídě Optimist a Evropa 
několikanásobný vítěz českého a československého poháru v těchto lodních třídách